این مطلب ۱۲۳ بار خوانده شده

ظریف

وزیر امور خارجه که در سیدنی استرالیا به سر می‌برد در آخرین برنامه سفر آسیائی خود عصر امروز به وقت استرالیا با جمعی از ایرانیان مقیم ایالت های مختلف این کشور دیدار کرد.
نسخه مناسب چاپ

در این دیدار نخست چند تن از ایرانیان به طرح نظرات خود در خصوص مسائل مورد اهتمام ایرانیان مقیم استرالیا پرداختند و سپس دکتر ظریف سخنان خود را ارائه کرد.

 

محمد جواد ظریف در این سخنان ضمن تبریک پیشاپیش سال نو شمسی گفت: تحریم های مربوط به تحصیل ایرانیان در خارج از کشور، جزء آخرین تحریم هائی بود که طرف مقابل در مذاکرات رفع آن را پذیرفت. این نشان می دهد که آنها بیش از آنکه از توانائی هسته‌ای ما نگران باشند از افزایش توانایی های علمی مردم ایران نگران هستند.

 

ظریف افزود: وجود تنوع در جامعه ایران و در میان ایرانیان امری طبیعی و نعمتی بزرگ است که می بایست قدر آن را دانست و از آن برای منافع کشور استفاده کرد. مردم ایران با تحمل مشکلات بسیار، بزرگواری و عدم تسلیم خود در برابر مشکلات را به همه جهانیان نشان دادند. به جرات می گویم اگر مقاومت ملت ایران نبود مذاکرات هسته ای به نتیجه نمی رسید.

 

ظریف گفت: افتخار ما خدمت به ایران و ایرانیان است. آقای اوباما در سخنرانی سال گذشته خود در مرکز سابان گفت "اگر می توانستیم حتی یک پیچ و مهره برنامه اتمی ایران را نمی گذاشتیم بماند اما نمی توانیم". این اعتراف بسیار مهمی است که نتیجه ایستادگی ملت ایران است. به این ملت می بایست افتخار کرد و با تواضع به آنها خدمت کرد.

 

انتهای پیام/ ا.ع

ایسنا

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.