این مطلب ۱۸۶ بار خوانده شده

کاروان های دانش آموزی راهیان نور به مناطق عملیاتی در بورالان ماکو اعزام شدند

امسال برای اولین باربه همت سپاه ماکو کاروان های راهیان نور دانش آموزی از شهرهای شمال استان به مناطق مرزی و عملیاتی در منطقه بورالان ماکو اعزام شدند .
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار سایت کوله بارآذربایجان غربی، فرمانده سپاه ماکو دراین مراسم اظهارکرد: در این مرحله ۳۵۰ نفر از دانش آموزان دختر شهرستان ماکو در قالب ۶ دستگاه اتوبوس به مناطق مرزی منطقه بورالان اعزام شدند و به مدت یک روز در این مناطق حضور داشته و از نزدیک در جریان رشادتها و مجاهدتهای رزمندگان دلیر قرار گرفتند و با آرمانهای شهدای والامقام تجدید پیمان نمودند.

وی برگزاری اروهای راهیان نور و اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی را در تقویت روحیه ایثار و مقاومت دانش آموزان بسیار موثر دانست و از همکاری تمامی ادارات در اعزام این کاروان تقدیر وتشکر کرد.

فرمانده سپاه ماکو اعلام کرد: دانش آموزان پسر نیز در مرحله دوم به این مناطق اعزام خواهند شدو وغرض و هدف از معرفی این منطقه برای دانش اموزان ، باتوجه به این که ماخواستیم این منطقه بصورت واقعی برای بینند گان تبین بشود ، اینجا محل واقعی شهادت برادران بزرگوار ماست ، در این منطقه ۲۰ شهید والا مقام برای حفاظت و حراست از کشورمان تقدیم شده است .

سرهنگ باقرلو تصریح کرد: همچنین تعداد ۴۰۰ دانش آموزان از شهرستان شوط و پلدشت در قالب ۶ اتوبوس در این راهیان نور نیز شرکت کردند.

فرمانده سپاه ماکو گفت: دانش آموزان با بازدید از یادمان شهدا و پایگاه حفاظتی در روستای عجمی، از نزدیک شاهد ایثار و فداکاری حافظین مرزها قرار گرفتند.

گفتنی است منطقه عملیاتی بورالان ماکو در شمال غرب این شهر و در فاصله ۷۰ کیلومتری با شهر ماکو و هم مرز با کشور ترکیه است و تا پایان امسال بیش از ۵ هزار نفر از دانش آموزان شهرهای شما ل استان از این منطقه بازدید خواهند کرد .

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.