این مطلب ۴۰ بار خوانده شده
سرلشکر صفوی:

شهادت شهدای دفاع مقدس در امتداد شهدای کربلا بود/ نقش زنان در الگوسازی تکامل جامعه غیرقابل انکار است

دستیار ویژه فرمانده معظم کل قوا گفت: به شهادت رسیدن تمامی شهدای دوران دفاع مقدس در امتداد شهدای کربلا بوده است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار سایت کوله بار آذربایجان غربی، سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی در اجلاس بانوان کنگره ملی ۱۲ هزار شهید آذربایجان غربی که در حسینیه اشقان ثارالله برگزار شد، اظهار داشت:  حقیقت هر انسانی به اندیشه و تفکر، باورها و هدف او در زندگی تجلی می شود.

دستیار ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: ما از عظمت و شان شهدا در مکتب نورانی اسلام و نیز چگونگی حیات و رزق آنان نزد خداوند متعال بی خبریم اما همین در وصف شهدا بس که پیامبر اکرم حضرت محمد(ص) از پیشگاه خداوند متعال برای داماد و پسرعم خود شهادت خواست.

سرلشکر صفوی با تاکید بر جایگاه ویژه شهید در دین مبین اسلام بیان داشت: شهید در راه رسیدن به هدفی الهی جان می دهد، در راه دفاع از اسلام و قرآن کریم، جان و ناموس مسلمین، شرافت و عزت ملتش جان خود که سرمایه اصلی هر انسانی است را تقدیم می کند.

شهدا همیشه زنده می مانند

مشاور فرمانده معظم کل قوا تاکید کرد: شهدا هویت خود را سوا کردند تا عظمت اسلام و قرآن باقی بماند به همین جهت کسانیکه در راه حق جان خود را فدا کردند برای همیشه در طول تاریخ زنده می مانند.

وی با اشاره به وجود بیش از ۳۰۰ هزار جانباز و بیش از ۴۰ هزار آزاده، تاکید کرد: اخلاق و فکر شهدای ۸ سال دفاع مقدس  به مردم لبنان، عراق، سوریه و یمن صادر شد چنانکه نتیجه آن را در پیروزی حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه دیدیم که دمار از روزگار صهیونیست ها درآوردند.

سرلشکر صفوی با تبریک برچیده شدن سیطره داعش در عراق و سوریه، اذعان داشت: سوریه و عراق مدیون خون شهدای خود و شهدای ۸ سال جنگ تحمیلی هستند که این راه را باز کرد چرا که به فرموده امام راحل راه قدس از کربلا می گذرد، امسال هم ۲۰ میلیون زائر از سراسر دنیا به زیارت عتبات عالیات رفتند که امیدواریم خون شهدای مدافع حرم از قدس بگذرد.

نقش زنان در الگوسازی و تکامل جامعه کم نظیر است

وی با اشاره به نقش بی بدیل و ارزشمند زنان در تکامل جامعه و الگوسازی اضافه کرد: علاوه بر حضور چندصدهزارنفری نیروهای ارتش و سپاه، امام خمینی(ره) در دوران دفاع مقدس بیش از ۲ میلیون بسیجی را عازم جبهه ها کردند.

۷۰۰ شهید زن در آذربایجان غربی

دستیار رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: حدود ۷ هزار زن شهید در کل کشور وجود دارد که از این میان ۷۰۰ شهیده و ۷۰۰ جانباز زن  قهرمان در آذربایجان غربی هستند که نسبت به جمعیت استان آمار بسیار بالایی است.

سرلشکر صفوی با تاکید بر جایگاه ویژه زنان انقلابی آذربایجان غربی در پیروزی انقلاب اسلامی، بیان داشت: حقیقتا نقش زنان مومن و انقلابی آذربایجان غربی در پیروزی انقلاب، استمرار و سال های پس از آن بی نظیر است، همانگونه که دختران و زنان زینبی در تربیت و رشد انسان های فداکار از خودشان صبر و بردباری نشان دادند.

وی با اشاره به تهاجم فرهنگی ۲۱ شبکه آذری و کردی ماهواره ای به خانواده های آذری زبان و کرد زبان که با جنگ نرم کانون گرم خانواده را نشانه گرفته است، افزود: از شما زنان پر مهرو عاطفه می خواهم با عشق و محبت خود این بنیان خانواده را مستحکم کنید.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.